Lekarze - Specjaliści

ortopeda – traumatolog, chirurg ogólny

ortopeda - traumatolog, chirurg kręgosłupa
Starszy Asystent Oddziału Klinicznego Ortopedii i Traumatologii SU w Krakowie.
Współzałożyciel i współwłaściciel pełniący funkcję dyrektora medycznego Centrum Medycznego "Ortho-Plus" w Krakowie.
W latach 2014 - 2020 Starszy Asystent Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Ortopedii i Obrażeń Wielonarządowych CUMRiK SU w Krakowie.
W latach 2003 - 2014 Asystent i Starszy Asystent Oddziału Urazów Wielonarządowych, Ortopedii i Neuroortopedii Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, AOSpine i EuroSpine.
Konsultacje ortopedyczne dorosłych z zakresu:
Zabiegi ambulatoryjne i terapie regeneracyjne:
Zabiegi operacyjne
- wertebro/kyfoplastyka
- przezskórne (małoinwazyjne) stabilizacje złamań odcinaka piersiowego i lędźwiowego
- discektomie
- TLIF/PLIF
Znajomość języków obcych
angielski
ortopeda – traumatolog
W 2023 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ukończyła specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Tuż przed przeniesieniem do Nowej Siedziby w Prokocimiu pracowała w Centrum Urazowym w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Ortopedii i Obrażeń Wielonarządowych, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie konieczne przy zaopatrywaniu najcięższych obrażeń. Obecnie pracuje w Szpitalu w Proszowicach w Oddziale Ortopedii i Traumatologii. Specjalizuje się w zakresie chirurgii urazowej ręki osób dorosłych, dlatego w tym temacie prowadzi badania do doktoratu.
W zakresie operatywy, którą wykonuje leżą przede wszystkim zabiegi ręki i łokcia oraz szeroko pojęta urazówka narządu ruchu osób dorosłych.
Konsultacje ortopedyczne dorosłych z zakresu:
Zabiegi ambulatoryjne i terapie regeneracyjne:
Zabiegi operacyjne:
Znajomość języków obcych
angielski, niemiecki
ortopeda – traumatolog
Starszy asystent w Oddziale Klinicznym Ortopedii i Traumatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz w Oddziale Chirurgii Ogólnej Ortopedii i Obrażeń Wielonarządowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Konsultacje ortopedyczne dorosłych z zakresu:
Zabiegi ambulatoryjne i terapie regeneracyjne:
Zabiegi operacyjne:
Chirurgia kolana:
Chirurgia barku:
Chirurgia stawu skokowego i stopy:
Znajomość języków obcych
angielski
diabetolog, endokrynolog
Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum z wynikiem wyróżniającym (druga lokata na roku) w 2001r. Tytuł doktora habilitowanego medycyny Collegium Medicum UJ Kraków nadany przez Radę Wydziału CMUJ otrzymała w 2013 r. stanowisko prof. UJ otrzymała w 2019 r tytuł nadany przez Radę Wydziału CMUJ, tytuł profesora- 2020 r.
Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskała w maju 2007 r. z diabetologii – maj 2011 rok - egzamin specjalizacyjny zdany z wyróżnieniem. Specjalizacja z laboratoryjnej genetyki medycznej – październik 2011 - egzamin specjalizacyjny zdany z wyróżnieniem. Egzamin specjalizacyjny z endokrynologii - marzec 2016 rok.
Doświadczenia naukowe w ciągu 10 lat zdobywała m.in. w Polsce, Danii, Irlandi, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii
Leczone choroby:
Znajomość języków obcych
angielski , niemiecki
chirurg dziecięcy, ortopeda dziecięcy
Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2011 r. uzyskał specjalizację z ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a w 2018 r. specjalizację z chirurgii dziecięcej. Od początku kariery zawodowej związany jest z oddziałami Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego, obecnie Starszy Asystent oddziału pediatrii i chirurgii
dziecięcej. Na wspomnianych oddziałach Doktor wykonuje zabiegi chirurgiczne.
Na przełomie lat 2005 i 2006 pracował w szpitalu korporacji BUPA w Tunbrige Wells na południu Anglii. Przeprowadzał zabiegi i konsultował pacjentów na oddziale chirurgii ogólnej, ortopedii, ginekologii, laryngologii, urologii.
Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu schorzeń chirurgicznych i ortopedycznych zarówno u niemowląt, dzieci, jak i osób dorosłych.
Uzyskał certyfikaty z ultrasonografii narządu ruchu i jamy brzusznej, profilaktyki dysplazji stawów biodrowych u dzieci czy mikrochirurgii i chirurgii ręki.
Konsultacje ortopedyczne z zakresu:
Konsultacje chirurgii dziecięcej
Badania:
Zabiegi ambulatoryjne:
Zabiegi operacyjne:
Znajomość języków obcych
angielski, niemiecki, włoski, francuski
hipertensjolog, specjalista chorób wewnętrznych
Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który ukończył w 1998 roku. Jest lekarzem z wieloletnim, bogatym doświadczeniem zawodowym, specjalistą hipertensjologii (nadciśnienia tętniczego) i specjalistą chorób wewnętrznych oraz po ukończonym szkoleniu specjalizacyjnym w zakresie kardiologii. Doświadczenie zawodowe zdobył w Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie, a następnie w Szpitalu Uniwersyteckim, gdzie rozpoczął pracę w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof, zajmując się pacjentami w najpoważniejszych stanach klinicznych. Aktualnie związany jest z Oddziałem Chorób Wewnętrznych i Geriatrii w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego.
Specjalizację z hipertensjologii uzyskał w I Klinice Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego, gdzie również prowadził badania nad nadciśnieniem tętniczym, które zostały uwieńczone uzyskaniem tytułu doktora nauk medycznych z wyróżnieniem w roku 2019.
Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Konsultacje osób dorosłych z zakresu:
Wykonywane dodatkowe badania w naszym centrum:
Znajomość języków obcych
angielski, rosyjski
alergolog, specjalista chorób wewnętrznych
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który ukończyła w 1998 roku. Jest lekarzem z wieloletnim, bogatym doświadczeniem zawodowym, specjalistą alergologii i specjalistą chorób wewnętrznych.
Doświadczenie zawodowe zdobyła w Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. L.Rydygiera w Krakowie, a następnie w Szpitalu Uniwersyteckim. Aktualnie pracuje w Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Konsultacje osób dorosłych z zakresu:
Diagnostyka i leczenie chorób:
Wykonywane dodatkowe badania w naszym centrum:
Znajomość języków obcych
angielski
anestesjolog
Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wieloletni Dyrektor Medyczny w Centrali Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Członek zespołu negocjacyjnego i roboczego, odpowiedzialnego za jeden z największych przetargów w polskiej służbie zdrowia – zakup śmigłowców ratowniczych. Wyznaczył standardy wyposażenia dla tego typu maszyn. Niektóre z zaproponowanych przez niego rozwiązań zostały przyjęte przez komitety normalizacyjne wszystkich krajów europejskich. Manager jednostek ochrony zdrowia. Członek grupy roboczej Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Zajmuje się pacjentami w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. W naszym centrum konsultuje pacjentów przed zabiegami operacyjnymi w zakresie znieczulenia ogólnego lub regionalnego.
Znajomość języków obcych

chirurg plastyczny
Specjalista w dziedzinie chirurgii plastycznej. Odbył staże zagraniczne w Niemczech, Austrii i Turcji. Ukończył liczne kursy oraz szkolenia krajowe i zagraniczne z chirurgii plastycznej i chirurgii ręki. Na co dzień związany z II Katedrą Chirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konsultuje z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej oraz operacje chirurgii ręki (w tym zespół cieśni nadgarstka, palce "trzaskające").
Leczone choroby:

spec. anestezjologii i intensywnej terapii
Poradnia Leczenia Bólu
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który ukończyła w 2007 roku. Uzyskała tytuł specjalisty w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w 2016r. oraz ukończyła studia podyplomowe z Medycyny Bólu w 2020 r. Jest lekarzem z wieloletnim, bogatym doświadczeniem zawodowym, specjalistką anestezjologii i intensywnej terapii. Na co dzień pracuje w II Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II w Krakowie oraz w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym. Brała udział w licznych szkoleniach z zakresu interwencyjnego i farmakologicznego leczenia bólu i wciąż poszerza swoją wiedzę.
Członkini: Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Leczenia Bólu, Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej, EFIC.
Konsultacje osób dorosłych z zakresu:
Leczenie uzupełniające w:
Znajomość języków obcych

chirurg onkolog
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który ukończył w 2013 roku. Uzyskał tytuł specjalisty w zakresie chirurga onkologicznego w 2021r. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia. Jest lekarzem z wieloletnim, bogatym doświadczeniem zawodowym.
Konsultacje osób dorosłych z zakresu:
Konsultacje osób dorosłych i dzieci:
Wykonuje:
Znajomość języków obcych

chirurg onkologiczny, chirurg ogólny
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ, który ukończyła w 2008r. W ramach stypendium szkoliła się w Campus Bio-Medico di Roma oraz odbywała zagraniczne praktyki, w tym w Oddziale Chirurgii Plastycznej w Yerevan Medical University. Staż podyplomowy ukończyła w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne z chirurgii ogólnej odbyła w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie pod kierownictwem dr n.med. Henryka Łabzy.
W 2017 roku uzyskała tytuł specjalisty chirurgii ogólnej, a w 2023 tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej. Obecnie pracuje w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. Stanleya Dudricka w Skawinie, gdzie wykonuje m.in. operacje z powodu nowotworów jelita grubego z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych, operacje tarczycy, pęcherzyka żółciowego. Regularnie uczestniczy w kongresach i sympozjach naukowych, odbywa szkolenia, jest członkiem towarzystw naukowych ( m.in. Towarzystwa Chirurgów Polskich, POLSPEN).
Konsultacje ortopedyczne dorosłych z zakresu:
Zabiegi ambulatoryjne:
Badania:
Zabiegi operacyjne:
Leczone choroby:
Znajomość języków obcych:

ortopeda - traumatolog
Lekarz rezydent V roku Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu . Obecnie pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Oddziale Klinicznym Ortopedii i Traumatologii w Krakowie.
Odbyła staże m.in w Polsce, Hiszpani, Włoszech i Armenii.
Konsultacje ortopedyczne dorosłych z zakresu:
Zabiegi ambulatoryjne i terapie regeneracyjne:
Zabiegi operacyjne:
Znajomość języków obcych
angielski, hiszpański
dietetyk
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, gdzie ukończyła licencjat z dietetyki. Obecnie kontynuuje swoje kształcenie na tej samej uczelni, studiując dietetykę kliniczną. Jej praca to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja, która opiera się na holistycznym podejściu do zdrowia i żywienia. Wierzy, że dieta i styl odżywiania powinny być dopasowane do pacjenta, a nie pacjent do sztywnych schematów. Nie ma tu miejsca na „diety cud” – jej celem jest, by pacjent czuł się dobrze zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ JĄ?
Indywidualne podejście: Każdy z nas jest inny, dlatego nie ma jednego uniwersalnego planu żywieniowego. Wspólnie stworzycie elastyczną strategię, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb, stylu życia, preferencji i celów. Nie chodzi o to, byś rezygnował/a ze wszystkiego, co lubisz, ale byś nauczył/a się dokonywać świadomych wyborów.
Towarzysz w przemianie: Nie tylko jest specjalistą od żywienia – jest Twoim wsparciem w procesie zmiany. Razem przejdziecie przez każdy etap, od pierwszego spotkania po osiągnięcie zamierzonych celów. Wierzy, że dieta to nie tylko jedzenie, ale również emocje, nawyki i relacja z samym sobą.
Psychodietetyka i emocjonalne jedzenie: Zainteresowania Julii skupiają się wokół psychodietetyki, szczególnie w kontekście jedzenia emocjonalnego. Rozumie, że to, jak się czujemy, wpływa na to, co jemy, a to, co jemy, wpływa na to, jak się czujemy. Pracując z nią, nauczysz się rozpoznawać te zależności i budować zdrowszą relację z jedzeniem.
Ciągłe doskonalenie: Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach branżowych, aby być na bieżąco z najnowszymi badaniami i trendami w dziedzinie dietetyki i psychodietetyki. Dzięki temu może zapewnić Ci opiekę na najwyższym poziomie.
Dieta bez wyrzeczeń: Chce pokazać Ci, że dieta to nie tylko ograniczenia i rezygnacja z ulubionych potraw. To przede wszystkim równowaga, radość z jedzenia i odkrywanie nowych smaków. Razem sprawicie, że zdrowe odżywianie stanie się przyjemnością, a nie przymusem.
Elastyczność i zrozumienie: Wie, że życie bywa nieprzewidywalne, dlatego Julii podejście jest elastyczne. Nie ma tu miejsca na sztywne reguły – liczy się Twój komfort i dobre samopoczucie. Razem znajdziecie rozwiązania, które będą dla Ciebie realne i satysfakcjonujące.
CO WYRÓŻNIA JULIĘ NA TLE INNYCH SPECJALISTÓW?
Julii podejście opiera się na połączeniu wiedzy naukowej z empatią i zrozumieniem. Nie tylko pomoże Ci osiągnąć cele związane z wagą czy zdrowiem, ale również zadba o to, byś czuł/a się dobrze ze sobą i swoim ciałem. Wierzy, że zmiana nawyków żywieniowych to proces, który wymaga czasu, cierpliwości i wsparcia – a Julia jest tu, by Ci to zapewnić.
Lekarze - Rezydenci

rezydentka neurologii
Lekarz w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z neurologii, które odbywa w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Studia lekarskie na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończyła w roku 2017. W 2023 roku obroniła pracę doktorską, poświęconą neurologicznym powikłaniom COVID-19 ze szczególnym uwzględnieniem udaru niedokrwiennego mózgu. Jest również aktywną pracowniczką naukowo-dydaktyczną na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - prowadzi zajęcia z neurologii ze studentami polskimi i zagranicznymi. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych, głównie poświęconych chorobom naczyniowym mózgu, zaburzeniom ruchowym i powikłaniom neurologicznym chorób zakaźnych.
Leczone choroby:
Znajomość języków obcych
angielski
ultrasonografista
W 2016 roku uzyskał dyplom lekarza na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rozpoczął specjalizację w zakresie chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, a następnie we Wrocławiu. Uczestnik licznych staży, kursów, warsztatów, zjazdów i konferencji krajowych i zagranicznych z zakresu chirurgii, chirurgii małoinwazyjnej, ultrasonografii, żywienia klinicznego i zarządzania. Autor i współautor wielu publikacji w tym doniesień zjazdowych. Członek towarzystw i organizacji, m.in. Polskie Towarzystwo Chirurgów Dziecięcych, Towarzystwo Chirurgów Polskich, European Association for Endoscopic Surgery, European Wound Management Association.
Wykonywane badania:
Kursy
Znajomość języków obcych
angielski
rezydentka neurologii
Fizjoterapeuci

fizjoterapeuta
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Pracuje z pacjentem według indywidualnie dobranego planu terapii spoglądając na problem pacjenta całościowo.
Wykorzystuję uznane, międzynarodowe metody i koncepcje terapii dla pacjentów ortopedycznych jak również z problemami bólowymi czy neurologicznymi.
Terapia jest poprzedzona wnikliwym wywiadem oraz diagnostyką.
Uzupełnieniem terapii są zadania i ćwiczenia wykonywane przez pacjenta poza gabinetem jako forma autoterapii by utrzymać i polepszać swoje osiągnięcia.
Problemy jakimi się zajmuje to m.in:
Kursy i szkolenia:
Znajomość języków obcych
angielski
fizjoterapeuta
Absolwentka Krakowskiej Szkole Promocji Zdrowia. Na codzień pracuje w zgranym zespole medycznym składającym się z lekarzy wielu specjalizacji. Odbyła wiele praktyk na oddziale Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Rehabilitacji oraz pododdziale Rehabilitacji Neurologicznej w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, a także na oddziałach tj.: chirurgii o., ortopedii, o. paliatywnym, chorób wew. w SU.
Do każdego pacjenta podchodzi w sposób indywidualny i dobiera odpowiedni plan terapii
Problemy jakimi się zajmuje to m.in:
Kursy i szkolenia:

fizjoterapeuta
Fizjoterapeutka, naturoterapeutka, instruktorka metody Pilates. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz stawów obwodowych, chorób narządów jamy brzusznej (terapia wisceralna), rehabilitacji pooperacyjnej oraz rehabilitacji sportowców. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, a przede wszystkim holistycznie.
W swojej pracy wykorzystuje różnorodne i nowoczesne metody terapeutyczne i treningowe potwierdzone egzaminami i międzynarodowymi certyfikatami . Doświadczenie zdobywała pracując parę lat w Reprezentacji Polski w Zapasach, prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych. Miała zaszczyt opiekować się sportowcami jako członek Misji Medycznej podczas Uniwersjady w Kazaniu (Rosja) oraz podczas I Igrzysk Europejskich w Baku w Azerbejdzanie. Brała udział podczas wielu imprez sportowych w Europie i na świecie.
Problemy jakimi się zajmuje to m.in:
Kursy i szkolenia:
Znajomość języków obcych
angielski
fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta z kilkuletnim doświadczeniem. Miał przyjemność pracować z pacjentami z każdej grupy wiekowej, z wieloma różnymi schorzeniami, co pozwoliło znacznie poszerzyć jego wiedzę i umiejętności. W terapii skupia się głównie na precyzyjnej diagnostyce problemu, żeby skutecznie usunąć przyczynę dolegliwości pacjenta, a nie tylko skutek. Edukacja pacjenta jest dla niego bardzo ważna, dlatego nie wypuszcza z gabinetu pacjenta bez odpowiedzi na jego pytania.
Problemy jakimi się zajmuje to m.in:
Kursy i szkolenia:
Znajomość języków obcych
angielski
fizjoterapeuta
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Zajmuje się terapią pacjentów z zaburzeniami o podłożu neurologicznym oraz schorzeniami ortopedycznymi. Swoje doświadczenie zdobywał m.in pracując w wielu placówkach medycznych na terenie całej Polski jak i w Michigan USA.
Tłumacz wielu kursów fizjoterapeutycznych.
W celu systematycznego pogłębiania swojej wiedzy uczestniczy w specjalistycznych kursach pomagających zwiększyć swój warsztat terapeutyczny.
Nabyte kwalifikacje pomagają mu w efektywnym osiąganiu celów w pracy z pacjentem. Pracuję głównie z pacjentami po przebytych udarach mózgu, urazach rdzenia kręgowego oraz pacjentami ortopedycznymi z szerokim spektrum problemów bólowych.
Problemy jakimi się zajmuje to m.in:
Kursy i szkolenia:
Znajomość języków obcych
angielski
dyrektor medyczny

dyrektor administracji

kierownik