Zapraszamy do gabinetów
Centrum Medycznego
Ortho-Plus
PHENIX LIBERTY

NA CZYM POLEGA ZABIEG Z UŻYCIEM PHENIX LIBERTY?

Zabieg Phenix Liberty opiera się na zastosowaniu elektrostymulacji do terapii różnych dolegliwości fizycznych w tym uroginekologicznych. Urządzenie Phenix Liberty jest wyposażone w konsolę z dotykowym ekranem oraz sondę, które umożliwiają precyzyjne lokalizowanie i stymulowanie problematycznych obszarów ciała. Podczas zabiegu elektrody są umieszczane na skórze, a następnie emitują impulsy elektryczne, które pobudzają mięśnie i tkanki.


PRZEBIEG ZABIEGU

Przebieg zabiegu z użyciem urządzenia Phenix Liberty może różnić się w zależności od rodzaju schorzenia, którym pacjent cierpi, oraz celu terapii. Poniżej przedstawiamy ogólny przebieg zabiegu z wykorzystaniem tego urządzenia:

  1. Konsultacja z terapeutą: Pierwszym krokiem jest konsultacja z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, który oceni stan zdrowia pacjenta, postawi diagnozę oraz ustala cele terapii. Po konsultacji z fizjoterapeutą konieczny jest zakup sondy skórnej/doodbytniczej/dopochwowej w zależności od obszaru , na którym będą wykonywane zabiegi.
  2. Przygotowanie pacjenta: Pacjent może zostać poproszony o przygotowanie odpowiednich części ciała do terapii, na przykład o odsłonięcie obszarów, które wymagają terapii elektrostymulacją.
  3. Umieszczenie elektrod: Terapeuta umieszcza elektrody urządzenia Phenix Liberty w wybranych obszarach ciała, które wymagają terapii. Elektrody są umieszczane zgodnie z zaleceniami terapeuty, aby zapewnić odpowiednią stymulację i efektywność terapii.
  4. Wybór parametrów terapii: Terapeuta ustala odpowiednie parametry terapii, takie jak częstotliwość, intensywność i czas trwania impulsów elektrycznych, na podstawie diagnozy pacjenta oraz indywidualnych potrzeb i tolerancji.
  5. Przeprowadzenie terapii: Po przygotowaniu pacjenta i ustawieniu odpowiednich parametrów, terapeuta rozpoczyna terapię, podczas której elektrody emitują impulsy elektryczne, które stymulują mięśnie i tkanki oraz pobudzają procesy regeneracji.
  6. Monitorowanie postępów: Podczas terapii terapeuta monitoruje reakcję pacjenta na terapię oraz ewentualne efekty uboczne, aby dostosować parametry terapii w razie potrzeby.
  7. Zakończenie terapii: Po zakończeniu planowanej sesji terapii, terapeuta przeprowadza ocenę efektów terapii oraz omawia z pacjentem dalszy plan leczenia lub rehabilitacji.

ZASTOSOWANIE

Zastosowanie elektrostymulacji może mieć różnorodne cele terapeutyczne, takie jak zmniejszenie bólu, poprawa funkcji mięśniowych, przyspieszenie procesu gojenia się tkanek, poprawa krążenia krwi czy też zwiększenie zakresu ruchu w stawach. Zabieg Phenix Liberty może być stosowany w leczeniu różnych schorzeń, w tym problemów urologicznych, ginekologicznych, ortopedycznych oraz w terapii bólu.


JAKA ILOŚĆ ZABIEGÓW Z APARATEM PHENIX LIBERTY JEST ZALECANA?

Liczba potrzebnych zabiegów z użyciem urządzenia Phenix Liberty może się różnić w zależności od wielu czynników, w tym rodzaju dolegliwości pacjenta, ich stopnia zaawansowania, ogólnego stanu zdrowia, oraz odpowiedzi organizmu na terapię.

Zazwyczaj ilość i częstotliwość zabiegów jest ustalana przez fizjoterapeutę na podstawie indywidualnej oceny pacjenta i jego odpowiedzi na terapię. Czasem terapia wymaga serii regularnych zabiegów przez określony okres czasu, np. kilka razy w tygodniu przez kilka tygodni, aby osiągnąć pożądane rezultaty.


Wskazania:

  • problemy z układem moczowo-płciowym np. nietrzymanie moczu, zaburzenia erekcji, zaburzenia funkcji dna miednicy.
  • problemy z mięśniami i stawami: do terapii rehabilitacyjnej po urazach, operacjach ortopedycznych, czy też w przypadku schorzeń mięśniowo-szkieletowych, takich jak zapalenie stawów czy skurcze mięśni.
  • problemy neurologiczne, takie jak pourazowe uszkodzenia nerwów, stwardnienie rozsiane czy porażenie mózgowe.
  • problemy z krążeniem
  • problemy dermatologiczne: w terapii różnych schorzeń skórnych, takich jak owrzodzenia czy oparzenia, w celu przyspieszenia gojenia się tkanek.

Przeciwwskazania:

  • skóra uszkodzona lub choroby skóry w obszarze, gdzie planuje się przeprowadzić terapię elektrostymulacją.
  • obecność metalowych implantów w ciele, takich jak stenty, stelaże czy rozruszniki serca, które mogą zakłócać działanie urządzenia lub stanowić ryzyko dla pacjenta.
  • czułość na bodźce elektryczne lub obecność zaburzeń neurologicznych, które mogą powodować nieprzyjemne lub niepożądane reakcje na terapię.
  • ciężkie zaburzenia krążenia krwi, które mogą utrudniać efektywną stymulację tkanek.
  • nowotwory w obszarze, gdzie planuje się przeprowadzić terapię elektrostymulacją, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się nowotworu lub jego nasilenia.
  • ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, które mogą być zwiększone ryzyko dla pacjenta podczas terapii elektrostymulacją.

Metody terapeutyczne:

  • Terapia przeciwbólowa
  • Terapia przeciwzapalna
  • Terapia relaksacyjna i rozkurczająca
  • Terapia drenażowa i poprawa trofiki
  • Terapia galwanizacyjna i jonoforeza
  • Terapia wzmacniająca mięśnie w tym także w przypadku hemofilii
  • Mobilizacje stawów

KONTAKT


Centrum Medyczne Ortho-Plus

ul. Mieczysława Medweckiego 7/U7
31-870 Kraków
ul. Wielicka 44/LU1
30-552 Kraków

kontakt@ortho-plus.eu


GODZINY OTWARCIA


Poniedziałek - Piątek
1000 - 2000

Sobota
1000 - 1500

REJESTRACJA


ul. Mieczysława Medweckiego 7/U7
tel. 12 294 85 51 kom. 699 858 132

ul. Wielicka 44/LU1
tel. 12 359 61 12 kom. 883 116 222

recepcja@ortho-plus.eu


Firma Ortho-Plus s.c. uczestniczy w projekcie realizowanym przez Województwo Małopolskie – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości "Małopolska Tarcza Antykryzysowa – pakiet przedsiębiorczość", którego celem jest udzielenie wsparcia poszkodowanym przez COVID-19 przedsiębiorcom z sektora MŚP z województwa małopolskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
CENTRUM MEDYCZNE ORTHO-PLUS OBJĘTY JEST MONITORINGIEM WIZYJNYM. RODO
REGULAMIN PLACÓWEK: REGULAMIN
PRAWA PACJENTA