1. W jaki sposób można umówić się na wizytę?
Na wizytę specjalistyczną do naszego Centrum Medycznego można umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 883-116-222 lub 699-858-132, a także poprzez widget na stronie www.ortho-plus.eu (na dole strony) oraz za pośrednictwem portalu Znany Lekarz.
2. Czy jeśli się spóźnię na wizytę to zostanę przyjęty/a przez specjalistę?
Warto w tej sprawie zadzwonić do Centrum Medycznego. Być może kolejny pacjent odwołał wizytę i specjalista będzie miał możliwość przeprowadzenia konsultacji/wizyty.
3. Jaki jest czas oczekiwania na wyniki badań?
Wynik USG oraz EKG pacjent otrzymuje bezpośrednio po badaniu. Na wyniki badania histopatologicznego czas oczekiwania wynosi 2-3 tygodnie. Badania, na które skierował specjalista, a które nie wykonujemy osobiście np. RTG , MRI – czas jest uzależniony od placówki, w którym badanie zostanie wykonane. Zwykle badanie RTG jest możliwe do wykonania w tym samym dniu . Otrzymujecie Państwo płytę CD ze zdjęciem. Nieco dłużej należy poczekać na opis. Inaczej wygląda to z MRI. Terminy samego badania na terenie Krakowa zwykle wynoszą 1-3 miesięcy.
4. Mam płytkę z wynikami badań, ale nie mam jeszcze opisu. Co robić?
Zwykle specjalista nie sugeruje się opisem wyniku badania tylko ogląda i interpretuje wynik samodzielnie. Na wizytę można przyjść z samą płytą CD. Lekarz czasem spojrzy na opis w celu porównawczym, ale sugeruje się podczas diagnozy swoją własną oceną.
5. Czy dziecko poniżej 18 roku życia może przyjść samodzielnie na wizytę?
Pierwsza wizyta musi zawsze odbywać się w towarzystwie opiekuna prawnego. W celu dalszych wizyt i kontynuacji terapii np. u fizjoterapeuty, potrzebna jest zgoda pisemna napisana podczas pierwszej wizyty osobiście przez opiekuna w naszej placówce. Nie przyjmujemy zgód napisanych w domu.
6. Co muszę ze sobą wziąć na pierwszą wizytę do specjalisty?
W celu założenia karty pacjenta konieczny jest dokument tożsamości ze zdjęciem. Może być to dowód osobisty, paszport lub w przypadku nieletniego legitymacja szkolna oraz dokument tożsamości opiekuna prawnego. Na konsultację u specjalisty należy zabrać ze sobą ostatnie wyniki badań krwi oraz badanie obrazowe (z płytką CD), jeżeli pacjent takie badania wykonywał wcześniej. Na wizytę u fizjoterapeuty warto ubrać się w wygodny strój sportowy, najlepiej krótkie spodnie. Warto ubrać bieliznę, która nie powoduje dyskomfortu u pacjenta . Czasem terapia wymaga pracy w okolicy pośladków, pachwin czy biustu. Szczegółowe przygotowania wymagają wizyty u anestezjologa oraz dietetyka klinicznego, które dostępne są w zakładce "przygotowanie do wizyty/badania".
7. Czy powinnam wykonać badania przed wizytą u diabetologa i endokrynologa?
Nie ma takiej konieczności. Lekarz zleci badania jakie pacjent powinien wykonać po przeprowadzonym szczegółowym wywiadzie.
8. Dlaczego czasem są duże opóźnienia? Przecież wizyty są komercyjne!
Czas umówionej wizyty jest podany w przybliżeniu i jest uzależniony od stanu pacjenta. Żaden specjalista nie chce bez postawienia prawidłowej diagnozy oraz pomocy wyprosić pacjenta z gabinetu. Bardzo prosimy o cierpliwość. Każdy pacjent będzie miał poświęconą taką ilość czasu jaki wymaga jego stan.
W naszej placówce pracują specjaliści, którzy wykonują zabiegi operacyjne w Szpitalu, a następnie przyjeżdżają do Państwa. Podczas operacji mogą pojawić się różne zdarzenia medyczne. W takich sytuacjach zostajemy bez kontaktu ze specjalistą, który stoi przy stole operacyjnym i nie może wyjść w trakcie zabiegu, stąd prosimy o wyrozumiałość :).
9. Czy mogę skontaktować się bezpośrednio z lekarzem? Czemu placówka nie chce podać mi numeru prywatnego do specjalisty? Mój stan jest poważny!
Podanie numeru do specjalisty jest niemożliwe. Każdego pacjenta i jego stan traktujemy poważnie. Pilne informacje można przekazać specjaliście za pośrednictwem rejestracji, który będąc u nas osobiście - oddzwoni. Jeżeli pacjent obawia się o stan swojego zdrowia/życia, należy udać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jeżeli specjalista skupiłby się na odbieraniu każdego telefonu od Pacjenta, nie byłby w stanie wykonywać swojej pracy.
10. Mam mieć zabieg w Państwa placówce. Czy muszę wykonać jakieś badania przed zabiegiem?
Tak, należy wykonać konkretne badania z krwi. Lekarz przed operacją ma obowiązek poinformować pacjenta o konieczności ich wykonania. Jeżeli tego nie zrobił prosimy o kontakt z placówką.
11. Czy na wizytę do specjalisty może przyjść w mojej sprawie inna osoba?
Jest taka możliwość, pod warunkiem, że wcześniej wszystkie konieczne zgody są uzupełnione przez Pacjenta w naszej placówce.
12. Dlaczego koszt wizyty się waha?
Koszt wizyty u specjalisty może się wahać z powodu badań jakie wykonuje lekarz w trakcie wizyty. Czasem stan pacjenta wymaga wykonania badania USG, EKG. Decyzje o wykonaniu takich badań w trakcie wizyty podejmuje lekarz za zgodą pacjenta.